HAKKIMIZDA

Moya Grup, siz değerli iş ortaklarımızdan gelen yoğun talep ve yerli üretimin ülkemize katacağı değeri göz önüne alarak, 2011 yılında temellerini attığı Armosan Sıcak Çekme Dikişsiz Boru San. ve Tic. A.Ş.’yi 2013 yılında hizmete sokmuş olup, 15.000 m² açık, 4.000 m² kapalı alanda ‘kendinden delen bulon’ (ibobulon) üretimine başlamıştır.

Hammadde olarak kullandığımız alaşımlı çelik, ibobulon üretimi özelinde uluslararası normlara uygun olarak sertifikalı ve her türlü testten geçirilerek üretime alınmaktadır.

Armosan Fabrika
İş Alanı

Karayolu, Demiryolu ve Metro Tünelleri, Madencilik, Hidroelektrik Santral, Zemin Güçlendirmesi ve İnşaat Projeleri

İş Çeşitliliği

%100 Sıcak Çekme Dikişsiz Boru teknolojisi ile İbobulon ve Aksesuarları üretimi

Kapasite

4.000 m² üretim alanı ve 5.000 m² üretime eklenecek alan, toplamda 15.000 m² fabrika alanı

Neden Armosan?

Mükemmeli Üretiyoruz
  • İbobulon, sıcak çekme yöntemiyle API standartlarına göre üretilen boruların, haddeleme yöntemiyle dış civarına yuvarlak kesitli vida açılarak üretilir.
  • Yuvarlak kesitli vida formu sayesinde matkap ucunun, manşonun ve somunun montajında kolaylık sağlar. Yine bu sayede betonun bulona yapışma performansını arttırır.
  • Delme ve enjeksiyon işlemlerinin ekipman değiştirilmeden tek seferde yapılması, delik başına ankraj zamanını yarı yarıya kısaltır.
  • Yüksek fiyatlı delik uçlarına gerek duymadan tek kullanımlık ucuz fiyatlı uçlar ile delme işlemini gerçekleştirir.
  • Enjeksiyon işleminin en uçtan başlayarak delik ağzına kadar mükemmel bir şekilde dolması için en ideal sistemdir.
  • Kolay eklenebilme özelliğinden dolayı diğer ankraj sistemlerine nazaran daha derin ve çabuk ankraj yapılmasını mümkün kılar. Manşon kullanılarak 30 m derinliğe kadar delme ve enjeksiyon yapabilme imkanı sağlar.
  • Diğer ankraj sistemlerinde olduğu gibi, ön delik delme ve ankraj borusu kullanma ihtiyacı doğmaz. Delme esnasında delik stabilizasyonunu da sağlar.
  • En az hacimde sağlam ankraj yapabilme özelliği sağlar, insan ve makine gücü ihtiyaçlarını optimize eder.
  • Değişik kesitlerde ve çaplarda üretilebilmesinden dolayı projenin gerektirdiği çekme mukavemetine uygun sistem oluşturulabilir.

Projeler

TÜNEL PROJELERİ 80%
ZEMİN GÜÇLENDİRME 20%